Zbliżenie na detale kwiatów bzu lilaka - fioletowe kwiatuszki w kiści.

29 kwietnia, 2024

Maj w MDK

W maju Bogucice zapraszają przede wszystkim na Muzyczne Wieczory w Bazylice.
Wspaniałe koncerty czekają na Was 5, 12 i 19 maja, od 18:00. Wstęp wolny!
 
6 i 20 maja dla małych ciaproków – Ciasto!Plasto! Koszt 20 zł (dziecko + opiekun).
 
22 maja Pierwsza Dzielnica zaprasza na patio między blokami na Kino Plenerowe dla wszystkich boguciczan 🙂 Wstęp wolny!
 
A 28 maja o 12:00 spotkanie z niezwykłymi ludźmi pełnymi pasji – Żyj pasją! Zaprosimy Was do rozmowy z tekstylną artystką, na mini-koncert i na mini-warsztaty z tancerką flamenco!
 

Przez cały maj trwają dalej warsztaty EkoLokalni – więcej informacji w wydarzeniu: https://fb.me/e/4lPxBF3Pq

Treść powtórzona w poście.

To był maj, pachniała Rawy kępa… A my zapraszamy na wydarzenia w tym pięknym miesiącu w dziale Zawodzie!

Już 6 maja zaczynamy od wydarzenia „To wiele znaczy dla zapylaczy”. O 17:00 spotkamy się, by wspólnie zasiać kwietną łąkę! Wstęp jest bezpłatny, zapraszamy do zapisów w dziale Zawodzie!

Następnego dnia, o 8:30, zorganizowane grupy szkolne spotkają się, by wspólnie coś stworzyć i przeanalizować „Konstytucję 3 Maja” Jana Matejki podczas warsztatów „Czas na sztukę”.

10 maja zapraszamy przedszkolaków z rodzicami na kolejną odsłonę warsztatów „Kreatywny przedszkolak”. Koszt to 15 złotych za uczestnika, zapraszamy do zapisów!

A w sobotę 11 maja o 17:00 nasza sala widowiskowa znów wypełni się dźwiękami akordeonów! Zapraszamy na koncert „Witaj majowa jutrzenko…” w wykonaniu Zespołu Akordeonistów „Katowice – Kleofas”.

12 maja kolejna „Niedziela w Teatrze”! Na naszych deskach po raz kolejny wystąpi Teatr Off-Road, tym razem ze spektaklem improwizowanym „Kości zostały rzucone”. Czy to jakieś nawiązanie do gier fabularnych? Być może. Cena biletu to jedyne, tradycyjne 25 złotych. Zapraszamy!

13 maja o 18:00 kolejne warsztaty oddechowe współorganizowane z Akademią Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach w ramach „50 tygodni w Mieście Nauki – 19. Tydzień Oddechu”. Tym razem poznamy „Oddech, który porusza”, nauczymy się z nim pracować i manipulować naszą energią.

Już 16 maja o 10:00 po raz kolejny pokażemy całemu miastu jak ważni są seniorzy! W ramach spotkania z cyklu warsztatów „BO Senior jest ważny”, realizowanych w ramach „Budżetu Obywatelskiego” spotkamy się z alpakami! Zapraszamy do zapisów na terapeutyczny czas w towarzystwie tych wspaniałych zwierząt!

Tego samego dnia o 17:00 zajęcia sensoplastyczne. Zapraszamy do zapisów na kolejna odsłonę multikolorowych i wielozapachowych warsztatów dla naszych najmłodszych bajtli. Cena udziału za jedno dziecko z opiekunem to 50 złotych.

17 maja o 17:00 tradycyjnie już wybierzemy się do „Krainy czerni i bieli”, by obejrzeć polską, przedwojenną komedię „Niedorajda” z legendarnym Adolfem Dymszą w roli głównej. Darmowe wejściówki dostępne w biurze organizacji wydarzeń działu Zawodzie!

21 maja czeka nas intensywny dzień! Już o 10:00 podsumujemy XV edycję konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami „Podróż moich marzeń”. Finał artystycznych zmagań jest również wielkim świętem dostępności!

O 18:00 już po raz dwunasty zagramy w gry RPG w ramach kolejnej edycji spotkania „Lochy, drachy i beboki”! Zabierzcie swoje kostki i wspaniałe pomysły na barwnych bohaterów!

22 maja drugie w tym miesiącu spotkanie z cyklu „BO senior jest ważny”. Tym razem popracujemy nad zdrowym kręgosłupem w ramach ćwiczeń gimnastycznych! Zapraszamy do zapisów!

24 maja widzimy się na Zawodziańskich Spotkaniach Kameralnych. Koncert z okazji Dnia Matki rozbrzmi w murach naszego działu już o 17:30. Zapraszamy do odbioru darmowych wejściówek od 6 maja. Wydarzenie jest organizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej!

25 maja widzimy się na Wymianie sąsiedzkiej na Zawodziu! Zaczynamy o 12:00 i wymieniamy się szpargałami aż do 18:00! Dla chętnych, którzy chcą pozbyć się swoich rzeczy obowiązują rezerwacje stanowisk!

Tego samego dnia po raz kolejny zapraszamy na warsztaty ceramiczne o godzinie 12:00 i 15:00. Koszt udziału w tym twórczym spotkaniu to 45 złotych! Obowiązują zapisy!

Program na maj działu Zawodzie MDK. Wszystkie informacje są powtórzone w treści wpisu.

Maj w MDK-u na Osiedlu Paderewskiego zapowiada się intensywnie. 😀

 

7 maja i 14 maja o godz. 16:00 – Zapraszamy Dzieci na Osiedlową Maszynę. Koszt: 50 zł

 

9 maja, godz. 17:00Osiedlowa Maszyna dla Dorosłych. Będziemy szyć kosmetyczkę na wakacje, natomiast 23 maja o godz. 17:00 uszyjemy workoplecak

 

9 i 22 maja o godz. 17:00 – Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na próbne zajęcia z Matematyką według metody Montessori. Koszt: 50 zł

 

11 maja i 25 maja, o godz. 10:00 odbędzie się Sensoplastyka dla najmłodszych. Koszt: 50 zł (dziecko+opiekun)

 

13 maja godz. 10:00 – organizujemy dla naszych Seniorów Siłownię Pamięci. Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy.

 

15 maja, godz. 17:00 – Zapraszamy wszystkich mieszkańców na zajęcia ogrodnicze pt. „Zasiej z nami łąkę kwietną” Każdy swój kawałek łąki w donicy zabierze ze sobą! Wydarzenie jest bezpłatne.

 

21 maja, godz. 17:30 – Poznamy technikę druku wypukłego jaką jest linoryt. Zapraszamy Młodzież i Dorosłych. Koszt: 30 zł.Obowiązują zapisy.

 

22 maja, godz. 18:00 – odbędzie się FotoCzułe Spotkanie, zapraszamy wszystkie osoby fotografujące.Jest to zapowiedź sekcji fotografii, która rozpocznie swoje działanie we wrześniu.

 

24 maja, godz. 17:00 – odbędą się warsztaty ceramiczne.  Koszt: 45 zł. Obowiązują zapisy. Zapraszamy w szczególności uczestników zajęć z 19 kwietnia – będziemy szkliwić Wasze prace!

 

29 maja , godz. 11:00 dla Seniorów zajęcia z Nordic Walking w Dolinie Trzech Stawów, Zajęcia bezpłatne w ramach projektu BO Senior Jest Ważny.

 

Program na Maj 2024 działu Osiedle Paderewskiego MDK. Wszystkie informacje są powtórzone w treści wpisu.

 

Skip to content