Jak Pracujemy?

Nasz zespół dzieli się na kilka podzespołów:

Dział Merytoryczny

Biuro Organizacji Wydarzeń - to spece od organizacji imprez, warsztatów, sekcji. Od nich dowiesz się, co i kiedy będzie się działo, jak zapisać dzieci na zajęcia i jak zagrać koncert w MDKu. Także tutaj podpisywane są wszelkie umowy dotyczące sekcji, wydarzeń, występów.

Dział Księgowy

trzymają kasę. Nie straszne im zawiłości finansów publicznych i ciemne zaułki grantów. A także mają pieczę nad Kasą. U nich możesz kupić bilety na nasze wydarzenia i zapłacić za sekcje.

Dział Administracyjny

pilnują żeby dom kultury pracował sprawnie, a niebo nie zawaliło się nam na głowy. RODO, kadry, tajemnicze wnioski i tabelki - dla nich to pestka..To u nich możesz załatwić wynajem sali, wypożyczenie sprzętu, omówić współorganizację wydarzenia.

Dział Obsługi

potrzebujesz kluczy, stołu, lokalizacji Bursztynowej Komnaty? Oni pomogą! Ta ekipa dba o porządek, odpowiednie przygotowanie sal, naprawy, oprawy, nie mówiąc o super-umiejętnościach Kucharskie Mistrzostwo i Złota Rączka.

Poznaj nas bliżej

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Katarzyna Paradecka

Dyrektorka MDK Bogucice-Zawodzie

Przodowniczka pracy, propagatorka działań oddolnych i nie potrafiąca usiedzieć na miejscu wieczna optymistka dyrektorująca Miejskiemu Domowi Kultury.

Przekraczając niegdyś w przetartych glanach próg jednej z instytucji kultury nie zdawała sobie sprawy, że będzie to krok odmieniający jej całe dotychczasowe życie.

Łączy w sobie dwa żywioły: perfekcyjnej profesjonalistki lubiącej mieć wszystko poukładane i panującej nad artystycznym chaosem marzycielki, której głowa pełna jest szalonych pomysłów. Na co dzień kojarzona z ciepłem i cierpliwością, które podobnie jak szeroki uśmiech na twarzy towarzyszą jej w zdobywaniu zawodowych i górskich szczytów.
Jako płomienne skrzyżowanie Ani z Zielonego Wzgórza, Pippi Langstrumpf i Meridy Walecznej w dość niekonwencjonalny sposób stara się animować zróżnicowaną społeczność Katowic.

Szefowa jakiej każdy może pozazdrościć – my aż sobie zazdrościmy 😉

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Dagmara Meus – Szlęk

Główna Specjalistka ds. Kadr i Płac

Wszechstronna i multifunkcyjna HR-ówka, a po polsku – kadrowa przez wielkie K! Nie tylko z resztą, bo jest również odpowiedzialna za wszelkie płace w MDKu, zatem jeśli jej podskoczysz – wypłaty nie będzie 😉
Ma dostęp do super tajnych informacji na temat całej drużyny, czego zazdroszczą jej nie tylko pozostali pracownicy, ale także specsłużby wszelkiego rodzaju.
I niech nigdy nie zmyli nikogo jej wrodzona delikatność i wrażliwość, bo jak trzeba, to potrafi uderzyć pięścią w stół. Zwłaszcza jeśli chodzi o prawa ludzi i zwierząt (nawet pająków, na których widok słyszy ją całe miasto).
Dzięki niej wiemy, kto kiedy pracuje, a kiedy urlopuje. A kiedy choruje i badań kontrolnych potrzebuje, to nasza Dagmara chętnie na nie pokieruje. Bez niej czulibyśmy się zagubieni.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Beata Kowalska

Specjalistka ds. Sekretariatu i Administracji

Zaprzeczenie tradycyjnego wizerunku sekretarki.
To przez jej ręce przechodzi dokumentacja i korespondencja MDKu, wszelkiego rodzaju umowy, telefony i sprawy świata zewnętrznego, dlatego jest najlepiej poinformowaną osobą w ekipie.
Podejrzewamy, że w ćwiekach i metalowych bransoletach ma poukrywane nadajniki. Wie nawet, o której przychodzi listonosz!

Wspiera zespół zdrowym rozsądkiem i doświadczeniem, które przekładają się na proste rozwiązania nawet zawiłych problemów. Oraz odrobiną złośliwego humoru!
Na niefrasobliwych pracowników ma swoje sposoby, przeważnie jest to machanie przed nosem 3 tomami instrukcji RODO, groźby uzupełniania arkuszy spisu z natury lub po prostu: blokada ekspresu do kawy. Jak głosi hasło nad jej biurkiem: „sprawy niemożliwe załatwia od ręki, na cuda potrzebuje chwili”.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Kamila Gallus

Specjalistka ds. merytorycznych

To ona spina w całość plany obydwu działów MDK, sprawdza czy wszystko gra i wysyła w świat informacje.
W dodatku zajmuje się naszymi wolontariuszami – czy to kluby seniorów, czy zespoły muzyczne czy młodzież pomagająca ogarnąć festyn.
Chcesz coś u nas wolontariacko poprowadzić albo zrobić? Uderzaj do Kamili!

To jej zawdzięczamy notatki o naszych wydarzeniach w lokalnych gazetach. Bukiety kwiatów dla wykonawców przywiezione na czas z kwiaciarni. Przewożenie ton szpeju ze sklepów do MDKu kiedy trzeba zrobić przedimprezowe zakupy… A do tego rękodzieło to dla niej nie problem, maluje buzie, prowadzi animacje – prawdziwy kulturalny człowiek-orkiestra.

Sportowy duch – kiedy tylko się da, wskakuje na rower. A w dodatku morsuje. I namawia do tego innych…

Dział Księgowości

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Ewelina Ostrowska

Główna Księgowa

Wspomnienie belferki od matmy i chodzący kalkulator w jednym. Kobieta – Liczba, której zgadzać się musi każdy grosz, i to do 539746539 miejsc po przecinku. Tropicielka zaginionych ułamków, perfekcjonistka nie znosząca skreśleń na drukach księgowych. Niefrasobliwym animatorom kultury o pre-współczynniku VAT opowiada, jakby podawała przepis na kurczaka w pięciu smakach. Z tym, że brzmi to właśnie jak fizyka kwantowa po chińsku. Gdyby była sportowcem, wygrywałaby każde biegi, bowiem wszystkich pracowników goni (i dogania!) o terminowe dokonywanie wpłat i rozliczeń. W dodatku głośno przy tym krzyczy. Choć na pierwszy rzut oka nikt by nie pomyślał – potrafi dosadnie powiedzieć to, o czym myśli. W sumie to myśli dosyć głośno. Broni MDK przed kulturalną rozrzutnością, dzięki czemu nasza skarbonka jest zawsze pełna.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Monika Straszak

Księgowa

Najnowszy nabytek w dziale Księgowości. Drobna i mało widoczna zza księgowych słupków, jednak jak potrzeba potrafi zaznaczyć swoją obecność. Specjalistka nie tylko od rachowania, ale również od naprawiania zepsutych rzeczy oraz psucia rzeczy działających sprawnie. Pasjonatka różnorodnych fizycznych aktywności ze sportową karierą w tle, która swoim entuzjazmem zaraża nawet najbardziej zastane stawy – nie tylko swoje. Biegając pomiędzy działem księgowości a resztą świata, ustanawia prawdziwe rekordy i osiąga niesamowite dystanse. Melomanka i fanka ACDC, muzyką potrafi nadać rytm nieustannie piętrzącej się papierkowej pracy. Księguje stosy faktur, przyjmuje wpłaty w kasie, rozlicza instruktorów, a w międzyczasie, którego nigdy nie ma, przyrządza przepyszną kawę.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Joanna Strząbała

Kierowniczka Działu Bogucice

Aktualnie na czele Działu Bogucice.

Malarka, którą wykuła w swoim tyglu artystycznym Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Na co-dzień sprawczyni artystycznego chaosu, który dla zwykłego zjadacza chleba zdawać się może krajobrazem po przejściu tornada. To jednak tylko pozory, bo oczywistym jest, że mały, artystyczny nieład to domena tylko prawdziwych artystów.
To między innymi dzięki niej naszą pracownię plastyczną wypełniają po brzegi zwoje taśm i tasiemek, arkusze papierów, guziczki, farby, anielski włos… Lekko licząc jakieś ¾ hurtowni materiałów plastycznych.
Artystka przez duże A. Osoba z niezwykłym talentem manualnym i ponadprzeciętnym wyczuciem stylu, instruktorka kursu rysunku i malarstwa dla młodzieży i dorosłych, pedagożka i nauczycielka, której belferskie umiejętności pozwalają twórczo inspirować tłumy uczestników jej zajęć bez względu na wiek.

A dodatkowo potrafi ogarnąć dokumenty, zorganizować kilkudzienną imprezę, strategicznie rozstawić pracowników…

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Sara Siudziak

Instruktorka kulturalno – oświatowa

Dziewczyna do tańca i do różańca – ogarnie dokumenty, załatwi sprawy, poprowadzi zajęcia, dopilnuje by impreza przebiegła jak trzeba, wytresuje niedźwiedzia.
Odkąd dotknęła się gliny często można spotkać ją w naszej pracowni lub jak pakuje wysuszone wyroby do pieca. Od tego sezonu prowadzi zajęcia ceramiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, cierpliwie tłumacząc, jak ugniatać, wałkować, kleić i ciaprać  by efekty nie wybuchły przy wypale…
Sama tez jest też uzdolnioną ceramiczką i zostawiona sama w pracowni – tworzy prawdziwe cudeńka.

Prywatnie miłośniczka górskich szczytów, kiedy jej nie ma w domu – jest w górach.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Dagmara Cieślak

Instruktorka kulturalno – oświatowa

Jeśli trzeba coś uszyć albo wymyślić jak za pomocą kleju, patyka, hulahopa i metra bawełny zrobić bramkę do quidditcha – Dagmara to ogarnie. I to jak ogarnie!
Mistrzyni szycia (skończyła projektowanie ubioru!), ale też tapicerowania, tworzenia ozdób i wszelkich rękodzieł większych i mniejszych. Potrafi nawet w sitodruk. I w ogrody w słoikach. I w majsterkowanie. Właściwie nie ma chyba czegoś artystycznego, co da się zrobić „temi ręcami”, czego Dagmara nie potrafi. Albo się nie nauczy.
A w dodatku ma niezwykłą cierpliwość do najmłodszych – wyrobioną na własnej gromadce pociech.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Agnieszka Wyszyńska

Instruktorka kulturalno – oświatowa

Oaza spokoju i opanowania, optymistyczna realistka i uosobienie koncentracji pod czystą postacią. Kobieta z nadludzkimi umiejętnościami negocjacji i mediacji, którymi niejednego człowieka uratowała od nieprzemyślanych decyzji. Animatorka kultury z pasją, polonistka, pielęgniarka, instruktorka teatru kukiełkowego i opiekunka wszelkich zagubionych dusz. Prawdziwy mąż zaufania. To znaczy: żona.
Znana z takich wydarzeń jak Muzyczne Diamenty czy Kabareściak. Rozpoznawalna wśród bogucickich dzieci, nauczycieli i dyrektorów szkół.
Prywatnie mama, przyprowadzająca swoje dzieci od małego w progi wszelkich instytucji kultury tak skutecznie, że aktualnie starsza córka sama poszła w kulturę i muzykę!

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Aleksandra Nigbor

Graficzka

Projektantka komunikacji wizualnej po warsztacie Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, hobbystycznie zakochana w projektowaniu i tworzeniu kostiumów – których ma dużo. Bardzo dużo. Powiedzieć o niej, że przeniosła się do nas w czasie z belle epoque, to nic nie powiedzieć. W dodatku jest córką Thora, więc gdy zaistnieje taka konieczność pomacha ci toporem przed twarzą tworząc przy tym nieznane opowieści ze średniowiecznej historii. Ogarniacie tę czasoprzestrzeń?
Profesjonalna rekonstruktorka historyczna, odtwórczyni wielu ról i ucieleśnienie wielu epok.
Skarbnica wiedzy, zwłaszcza tej, której nie znajdziesz w podręcznikach szkolnych.
W domu kultury odpowiedzialna za promocję wizualną. Wiecie, tę od pomysłu do Photoshopa.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Marcin Bąk

Specjalista ds. dźwięku i oświetlenia

Ogarniacz dźwiękowy, czyli człowiek dbający o speckable w speckoncertach. Pod jego nadzorem żaden mikrofon nie ma prawa nie działać. Baterie muszą się zgadzać, a dostęp do prądu w razie awarii powinien być zabezpieczony 5 agregatami. Tłumacz riderów technicznych, w przystępny sposób potrafi wyjaśnić instruktorom merytorycznym, dlaczego wokal musi nagłośnić takim, a nie innym sprzętem. Lubi wiedzieć wcześniej, jakich wymiarów będzie scena, bo mogłoby się przypadkiem okazać, że nie mieści się na ulicy. Zna się na muzyce i nie tylko. Potrafi „naprawiać” zawyżone tony, montować filmy i grać na konsoli światłem. Zadba o każde życzenie artysty czy scenicznego wykonawcy, nawet jeśli jest dziwne. A tylko takie przeważnie są. Prywatnie kompozytor, gitarzysta i wokalista w death metalowym zespole.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Małgorzata Guć

Konserwatorka - Najlepsza Z Kucharek

Nikt nie zdaje sobie sprawy, ile pracy wkłada w to, by odwiedzający MDK mogli się delektować kulturą w czystej i pachnącej przestrzeni. Ale żeby realizować swoje obowiązki, musi wiedzieć bezwzględnie wszystko. Na co dzień zajmuje się sprzątaniem, czyszczeniem, myciem, odkurzaniem, praniem, podlewaniem, zamiataniem, plewieniem i chyba sam tylko Duch Święty wie, czym jeszcze. Zawsze ze spokojem można jej powierzyć płaszcz, bo obsługuje także szatnię. A gdyby ktoś się potracił w labiryncie naszych korytarzy i sal, to zawsze można liczyć na jej stanowczą uwagę w tej kwestii. Pilnuje ciasteczek przed głodomorami, a kulinarnie rzecz ujmując, spod jej warzechy wychodzą najprzeróżniejsze dania świata serwowane gościom bogucickich Barw Ziemi.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Katarzyna Moczko

Konserwatorka - Najlepsza Z Kucharek

Testerka białej rękawiczki, dbająca o czystość w naszym domu kultury. Zakres obowiązków można by wymieniać bez końca, bo wbrew pozorom jest to wielowymiarowy obszar pracy.
Swego rodzaju nieoczywistością jest to, że ma chody u producentów swojskich wyrobów wędliniarskich i dostawców najsmaczniejszych wędzonych serków. Piecze najprzepyszniejsze pasztety, rodzinie i przyjaciołom serwuje najdoskonalsze szałoty i galerty. Wszystkie pomieszczenia są przez nią zawsze dobrze przygotowane, a jeśli trzeba dokonać artystycznego wykończenia, to i stoły uginają się od kwiatów.
Jak na wzorową babcię przystało, od najmłodszych lata przyprowadza do domu kultury swoją wnuczkę, dając tym samym innym mieszkańcom przykład i dowód rodzinnej atmosfery, jaka panuje w naszych skromnych progach.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Sławomir Chyżyński

Rzemieślnik - konserwator - technik

Człowiek – Skupienie, niezwykle opanowany, wyznający powszechnie znaną, ale rzadko stosowaną zasadę, że milczenie jest złotem. A złota u niego nie brakuje, bo jako bogucicka Złota Rączka, potrafi sprostać każdemu zadaniu. W pocie czoła organizuje sale pod wymyślne projekty koordynatorów imprez, układa stoły w najprzeróżniejsze kształty, klei, maluje, tynkuje, zasobów warsztatowni skrzętnie pilnuje. Spod jego ręki wyrasta najrówniejsza trawa, chodniki są zawsze odśnieżone, a rynny oczyszczone. Kiedy trzeba zadba o prawidłowe wydanie kluczy, zaprowadzi do sali, obsłuży szatnię. Mężczyzna wszechstronny o niesamowicie ciepłym usposobieniu. Swoim radosnym spojrzeniem na życie wypełnia nasz dom kultury, dbając jednocześnie o to, aby każdy czuł się w nim dobrze.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Janusz Brańka

Rzemieślnik - konserwator - technik

To kolejny członek naszej technicznej ekipy od zadań specjalnych. Górnik w stanie spoczynku, który z konserwatorskiego i rzemieślniczego punktu widzenia swoje techniczne doświadczenie wykorzystuje teraz w kulturze. A że kultura zobowiązuje – potrafi doradzić nawet w wyborze koloru farb. Niczym pracowita pszczoła szybko się uwija, by wszystko działało sprawnie i było na swoim miejscu. Ale sam nie potrafi usiedzieć na miejscu i zawsze ma mnóstwo roboty, nawet wtedy, gdy światła na scenie gasną. Często go nie widać, a robota zrobiona jednak na glanc. Dzięki niemu nasz dom kultury wygląda wspaniale i funkcjonuje bez zarzutu.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Aleksandra Śmigielska

Kierowniczka Działu Zawodzie

Już za chwilę, po krótkiej przerwie, stanie ponownie na czele Działu Zawodzie.

Jej uporządkowanie pozwala jej zapanować nad radosnym chaosem Działu Zawodzie. Jej opanowanie sprawia, że nawiguje prosto wśród festynowych fal i imprezowych raf. Potrafi zadbać o najmniejsze detale, w tym i księgowe!
Ulubienica dzieci, którym w przystępny sposób serwuje kulturę i sztukę, bo często jest to metodyka, o którą dorośli walczyliby na lekcjach plastyki w szkołach swoich dzieci.
Wielbicielka twórczości Vincenta van Gogha, prywatnie – entuzjastka podróży małych i dużych, zakochana po uszy w polskich górach.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Joanna Skalińska

Instruktorka kulturalno – oświatowa

Młodszą młodość spędziła w Teatrze i z tej aktywności wykreowała się jej droga życiowa, którą śmiało idzie. Tak też zawędrowała do naszego Miejskiego Domu Kultury, prosto do działu merytorycznego. Absolwentka Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie, prowadzi zajęcia teatralne dla młodzieży starszej, jak i cyklicznie dla grup młodszych. Fascynuje ją zaangażowanie i praca młodych adeptów sztuki teatralnej. Uwielbia badać ich potrzeby i inspiracje.

Kiedy nie organizuje wydarzeń kulturalnych, organizuje sama sobie i swoim przyjaciołom ulubione, krótkie i intensywne zwiedzanie świata, przy okazji rozkoszując się w smakach regionu. W wolnych przebiegach, wyżywa się artystycznie swoimi ulubionymi markerami, tworząc prace plastyczne, na własną ścianę. Najbardziej na świecie miłuje śpiewać, kocha Teatr w szczególności muzyczny i klasyczny, oraz letnie festiwale plenerowe!

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Patryk Stryjewski

Instruktor kulturalno – oświatowy

Człowiek od literatury, alchemik słowa, pogromca niezgrabnej polszczyzny. Ekspert od gier planszowych, fabularnych i wszystkich podobnych, choć osobiście woli być nazywany po prostu nerdem. Opiekun naszych kapel ludowych i mimowolny koneser śląskich szlagierów. Kiedy akurat nie bawi się z zawodziańskimi seniorami na dancingu, to wyjada wszystkie słodycze z biurek koleżanek. Druga połowa składu dwuosobowego gangu zawodziańskich pranksterów.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Bernadeta Trela

Instruktorka kulturalno – oświatowa

Jednoosobowa obsługa karabinu maszynowego na pomysły. Nauczy cię matematyki, tylko po to, by chwilę później zapleść z tobą mandalę, ale ani się obejrzysz, a już będziesz gościem na jej przyjęciu herbacianym dla dzieci. Reszta zespołu wciąż się zastanawia, czy te wszystkie redbulle naprawdę dodają jej skrzydeł, na pewno jednak wyjaśniają to, że ruszając w kierunku kolejnej inicjatywy, rozpędza się do setki w niecałą sekundę.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Paulina Nożyńska

Graficzka

Czarodziejka Photoshopa i cesarzowa dużych plakatów. O jej pracowitości świadczy to, że z całego działu ma największy kubek na kawę. W chwilach wolnych od projektowania dba o nasze rośliny, te ze szklarni i te z biurek. Wyczynowa mistrzyni krojenia arbuzów i połowa składu dwuosobowego gangu zawodziańskich pranksterów.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Franciszek Banet

Specjalista ds. dźwięku i oświetlenia

Specjalista ds. dźwięku i oświetlenia, a prywatnie – zawodziański sobowtór Michała Szpaka, któremu nieobce są labirynty kabli, pytonów i innych węży, rozrzucanych po salach podczas nagłaśniania imprez. Doskonale odnajduje się w siatce migających diod: zielono-uspokajających i czerwono-zbuntowanych lampek rozświetlających mikserskie stoły czy inne dźwiękowe meble. Jeśli trzeba rozsunie kotarę. Ba! Zniesie nawet herbatę z pianina, którą niesfornym artystom zdarza się postawić na instrumencie, zapominając o jego pierwotnej funkcji. Zapalony gitarzysta próbujący swych sił w doskonaleniu wokalu. Ma doskonałe wyczucie stylu, a jego modowe propozycje są inspiracją dla niejednego Kowalskiego.

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Katarzyna Smolczyk

Pracownik gospodarczy

Uśmiechnięta dusza dbająca na co dzień o czyste i pachnące wnętrza zawodziańskiego domu kultury. Perfekcyjna Pani Domu mogłaby u niej pobierać lekcje. Z dokładnością do jednego nanometra dociera w najmroczniejsze zakamarki budynku, czyniąc go ciepłym, zadbanym i uporządkowanym. Wie, co w trawie piszczy. Posiada tajemną wiedzę na temat nieopisanych kluczy, pomieszczeń z nigdy nieotwieranymi drzwiami czy układu węzłów ciepłowniczych w wymiennikowni! Spisuje liczniki, składa scenę, wie, gdzie znajdują się zawory. Z prędkością światła opanowuje system działań przy technicznej organizacji imprez. Wie wszystko, jak na mózg operacyjny kulturalnej logistyki przystało!

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Helena Pupczyk

Pracownik gospodarczy

Najdrobniejsza postać MDKu o niesamowitych mocach przerobowych, wykorzystywanych podczas bieżących czynności związanych z dbaniem o czystość w domu kultury. Biega od progu do progu pozostawiając pracownie warsztatowe w stanie nadającym się do użytku przez kolejne sekcje artystyczne. Z magiczną mocą pozbywa się resztek plam po farbach, klejach i innych niezidentyfikowanych substancjach, znajdujących się w naprawdę bardzo dziwnych miejscach… Zarządza kluczami i logistyką związaną z udostępnieniem sal instruktorom, w razie potrzeby podpowie, doradzi, zaprowadzi. Pozytywnie przeszła test dancingowy, co uczyniło ją pełnoprawnym członkiem naszej emdekowej rodziny

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Jan Dereszewski

Rzemieślnik - konserwator - technik

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Jan Mucha

Kierownik Działu Osiedle Paderewskiego

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Klaudia Kaszyca

Instruktorka kulturalno – oświatowa

MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

Agata Pucala

Specjalistka ds. plastyki | Graficzka

Skip to content