Portret kobiety siedzącej na plaży.

17 kwietnia, 2024

Warsztaty „Oddech, który porusza – praca z oddechem oraz manipulacją energii”

Wraz z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach 50 Tygodni w Mieście Nauki!

Tym razem 13 maja o godz. 18:00 zapraszamy na wyjątkowe warsztaty pod nazwą „Oddech, który porusza – praca z oddechem oraz manipulacją energii”!

Warsztat dedykowanych osobom dorosłym gotowym na eksplorację różnych technik oddechowych i integrację oddechu z ruchem. Zapraszamy również grupy zorganizowane.

Podczas tych warsztatów będziemy eksplorować różnorodne aspekty oddechu, jego znaczenie oraz różne metody jego praktykowania.

Rozpoczniemy od wykładu performatywnego, podczas którego omówimy różnorodne rodzaje oddechu oraz jego funkcje, w tym zdolność do redukcji napięć fizycznych i psychicznych oraz kontrolowania energii życiowej.

Następnie przejdziemy do praktycznej części warsztatów, która rozpocznie się od serii ćwiczeń oddechowych przygotowujących uczestników do praktyki asan, które pobudzą i rozgrzeją organizm oraz pomogą uczestnikom pogłębić świadomość oddechu i jego wpływu na ruch.
Wszystko domknie swobodna improwizacja zintegrowaną z oddechem, podczas której będziemy eksplorować sposób, w jaki oddech może być przewodnikiem przez ruch.
Warsztaty są otwarte dla osób o różnym doświadczeniu, zapewniając możliwość odkrycia potencjału własnego oddechu i energii życiowej.

Warsztaty poprowadzą:

Agnieszka Bednarz-Tyran – tancerka, choreografka, nauczycielka tańca współczesnego.
Janusz Skubaczkowski – tancerz, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego, dyplomowany nauczyciel Jogi metodą B.K.S.Iyengara w stopniu Introductory II
Karolina Januszek – tancerka-aktorka, choreografka, certyfikowana nauczycielka jogi RYT200.

Zapraszamy do zapisów grupy oraz osoby indywidualne w dziale Zawodzie – osobiście, przez messenger lub telefonicznie pod numerem telefonu 573 681 085! Wstęp wolny.
Jeśli masz specjalne potrzeby, zgłoś je Nam przy zapisach!

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na facebooku, gdzie znajdziecie Państwo więcej szczegółów: https://fb.me/e/ac6usvpdv

Wydarzenie realizowane w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

Zobacz również

maj 2024
następny
P W Ś C P S N
222312345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Trwa ładowanie, prosimy o chwilę cierpliwości...

Skip to content