MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie

27 czerwca, 2024

Lipiec w MDK Bogucice-Zawodzie!

Czego lipiec nie dowarzy, to kultura dosmaży!

Co przygotował dla Was dział Zawodzie?

Przez cały miesiąc, od poniedziałku do piątku zapraszamy na wakacyjne warsztaty szycia dla dzieci! Koszt udziału to 100 złotych! Działamy od 10:00 do 13:00! Zapraszamy dzieci od 7 do 12 roku życia! Zapisz się w dziale Zawodzie lub na 502412350!

Już 1 lipca widzimy się też na warsztatach z teatrzykiem kamishibai! To japońska sztuka głośnego czytania opowieści i prezentowania przypisanych do nich ilustracji w specjalnym, drewnianym teatrzyku! Razem wysłuchamy nie tylko historii o pradawnej Polsce, ale też stworzymy własną, ilustracje kreując za pomocą sztucznej inteligencji. Cena to 30 zł za dziecko w wieku od 8 do 12 lat! Przyjmujemy zapisy w dziale Zawodzie!

Przez cały miesiąc zbieramy też zdjęcia ukazujące naszą dzielnicę. Masz jakieś fotografie pokazujące jak lata temu wyglądało zawodzie? Przynieś je do nas lub wyślij je na kierownik.zawodzie@bogucice-zawodzie.pl!

3 lipca kolejna odsłona spotkań biesiadnych organizowanych w ramach Inicjatywy Lokalnej „Łączna Łączy”. Bawimy się w rytm muzyki już od 11:00! Obowiązują darmowe wejściówki!

8 lipca o 12:00 widzimy się na pierwszych, wakacyjnych warsztatach z cyklu „Popisane lato”! Jesteś w wieku licealnym i zawsze marzyłeś o tym, by pisać piękną prozę? Wpadnij, a my zrobimy wszystko, żeby odpicować twój fanfik! Warsztaty bezpłatne, obowiązują zapisy w dziale Zawodzie!

Szukacie czegoś wakacyjnie muzycznego dla młodszych bajtli? Już 11 lipca o 16:00 zapraszamy do „Muzycznej Krainy Kontrastu”. To muzykoterapeutyczne zajęcia dla dzieci od 4 roku życia. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy w dziale Zawodzie! Działamy razem z Akademią Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach w ramach „50 Tygodni w Mieście Nauki – 27. Tydzień kontrastu”!

Przez cały miesiąc czekamy też na nominacje do nagrody Zawodzianin Roku 2023! Czekamy na kandydatury najaktywniejszych mieszkańców naszej dzielnicy! Można składać je osobiście lub wysyłać na kierownik.zawodzie@bogucice-zawodzie.pl. Formularz i regulamin konkursu są dostępne na naszej stronie internetowej!

Lato nie oznacza też przerwy od naszych Sensoweekendów! Tym razem widzimy się 13 lipca! O 10:00 odbędą się warsztaty ceramiczne, o 13:00 warsztaty z linorytu, a o 16:30 zapraszamy na kolejną turę ceramiki skierowaną do początkujących adeptów gliny! Koszt zajęć ceramicznych to 45 złotych za osobę, koszt linorytu 40 złotych. Zapraszamy do zapisów w dziale Zawodzie!

27 lipca zapraszamy do nas wszystkich (nie)winnych malarzy! Warsztaty malarskie odbędą się w naszym ogrodzie o godzinie 18:00. Wszystkich, którzy cenią sobie relaks z pędzlem i przed płótnem zapraszamy do zapisów osobistych, telefonicznych lub przez Messenger. Koszt udziału to 50 złotych!

Lipiec zamkniemy warsztatami z teatrzykiem kamishibai skierowanymi do młodzieży licealnej. Widzimy się 29 lipca o 12:00. Razem porozmawiamy o naszej ojczyźnie i tożsamościach, a później stworzymy własne opowieści, za punkt odniesienia biorąc sobie popularną serię plakatów Ryszarda Kai „Polska”. Koszt udziału to 30 złotych od osoby!

 

Program wydarzeń na miesiąc lipiec działu Zawodzie MDK. Wszystkie informacje zawarte na grafice są powtórzone w treści wpisu.

W dziale os. Paderewskiego lipiec rozpoczynamy z przytupem!

Już 6 lipca o godzinie 9:30 zapraszamy wszystkie dzieci (8-15 lat) na warsztaty makramowe, podczas których każdy wykona zakładkę do książki. Natomiast o 12:00 tego samego dnia to dorośli będą mieli okazję, aby stworzyć swój makramowy kwietnik. Warsztaty potrwają 2 godziny, a ich koszt to 40 zł.

Od 9 lipca, w każde wtorki i czwartki zapraszamy na wakacyjny kurs szycia dla dzieci (7 – 12 lat). To wyjątkowa okazja, aby nauczyć się podstaw szycia, rozwijać umiejętności manualne i spędzić czas w twórczej atmosferze. Zajęcia odbywają się w godzinach 10:00 – 13:00 i kosztują 100 zł/dzień.

Z kolei 13 lipca w godzinach 10:00 – 17:00 zapraszamy na Na spontanie! warsztaty improwizacji teatralnej, które poprowadzi Mateusz P. Barczyk z Teatru Improwizacji Lipny Barszcz. Na warsztatach spróbujesz formy działania, łączącej techniki aktorskie, pantomimiczne i umiejętność opowiadania historii. Warsztaty są dedykowane osobom dorosłym i młodzieży od 16 roku życia. Koszt 150 zł.

15 lipca to kolejne zajęcia z Siłowni Pamięci dla seniorów. Będzie to możliwość, aby razem z innymi poćwiczyć koncentrację oraz pamięć. Zajęcia bezpłatne.

Natomiast 17 lipca o 18:00 zapraszamy na spotkanie podróżnicze – Sama z plecakiem portugalskim szlakiem Camino de Santiago w wariancie portugalskim por la Costa, czyli spotkanie o tym, że nie liczy się cel tylko droga, a samotna wyprawa wcale nie musi wiązać się z samotnością. Spotkanie bezpłatne.

18 lipca o 17:30 odbędzie się pierwsze spotkanie autorskie w naszym dziale. Będziemy gościć Pawła Czarnika, który jest autorem książki “Czyściec. Droga oczyszczenia”. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się o kulisach powstawania książki jak i porozmawiać z samym autorem.

24 lipca o 18:00 zapraszamy na FotoCzuły Plener Fotograficzny. Będzie to świetna okazja, aby poćwiczyć tworzenie pięknych kadrów, pracę z drugim człowiekiem (modelką) oraz poznać innych pasjonatów fotografii. Zabierz ze sobą swój aparat lub telefon i przyjdź podziałać kreatywnie;) A wszystko pod okiem doświadczonej fotografiki Klaudii Kaszycy, która będzie dawać wskazówki i wspierać. Warsztaty bezpłatne.

Natomiast 25 lipca o 17:30 odbędzie się spotkanie promujące kurs „Warsztaty dla rodziców – czułość, granice, relacja” cyklu warsztatów trwających na przełomie października 2024 r. do maja 2025 r. Pierwsze warsztaty odbędą się 27 czerwca o godzinie 17:30 w dziale Zawodzie MDK przy ulicy Marcinkowskiego 13a w Katowicach. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Zapisy: tel. 506 676 058 lub paderewa@mdkbogucice-zawodzie.pl, zapraszamy!

Program wydarzeń na miesiąc lipiec w dziale osiedle Paderewskiego MDK. Wszystkie informacje zawarte na grafice są powtórzone w treści wpisu.

 

Skip to content