W centrum zdjęcia mapa miasta, widoczna pokazująca w przód męska ręka.

27 czerwca, 2024

Gra miejska z EMAG

Łukasiewicz – EMAG zaprasza na przygodę w mieście! To wyjątkowa okazja do nauki, zabawy i odkrywania Katowic z nowej perspektywy.

W dniach 1 – 5 lipca instytut zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w grze miejskiej „Od przemysłu do nauki”. Gra ta jest unikalną okazją do odkrycia Katowic w nietypowy sposób, łącząc przeszłość przemysłową miasta z jego współczesnym obliczem jako centrum nauki i technologii.

Planszą w grze staje się przestrzeń miasta Katowice. Uczestnicy będą mieli okazję przenieść się w czasie, odwiedzając zarówno historyczne miejsca, które już zniknęły, jak i współczesne ośrodki naukowe i technologiczne, które kształtują rozwój miasta. Trasa gry obejmuje centrum Katowic oraz Bogucice.

Celem gry jest zdobycie hasła końcowego i dotarcie do punktu kończącego zabawę. Aby odkryć hasło, uczestnicy muszą odwiedzać wszystkie wyznaczone punkty na trasie, wykonując zadania przy każdym z nich. Zadania mogą polegać na wpisaniu nazwy, daty lub odczytaniu informacji z tablicy informacyjnej.

Gra jest adresowana do wszystkich zainteresowanych – dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów. Na uczestników, którzy ukończą całą trasę, poprawnie rozwiązując wszystkie zadania, czekają niespodzianki!

Aby wziąć udział w grze należy pobrać kartę gry dostępną w Kato Science Corner, przy ul. Młyńskiej 2 w Katowicach.
Więcej informacji na stronie: TUTAJ!

Gra odbywa się w ramach inicjatywy „Katowice Miastem Nauki”.
Serdecznie zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Od przemysłu do nauki”.

Biały tekst na fioletowym tle. Prosty rysunek śladów butów. Z boku zdjęcie mapy z czerwonymi znacznikami miejsc. Treść powtórzona w poście.

Skip to content