Na drewnianym blacie leży czarny papier, widoczny w górnej prawej części zdjęcia. Na papierze leżą kredki. Narysowany obrazek: wiosenne kwiaty, ptak z czerwonym brzuszkiem.

29 marca, 2024

Wiosna pełna kultury w Bogucicach i na Zawodziu

Kwiecień, plecień poprzeplata… różne wydarzenia kulturalne! Cieszymy się piękną pogodą i ruszamy do Domu Kultury po wiosenne doznania!

W Bogucicach miesiąc zaczynamy na wesoło – 4 kwietnia zapraszamy na występ kabaretu Trzecia Strona Medalu.
Chłopaki startują o 18:00.
Bilety dostępne przez KupBilecik i uwaga – do 1 kwietnia w świątecznej cenie: 30 zł!

8 i 22 kwietnia o 17:00 zapraszamy maluchy z opiekunami na radosne tworzenie, brudzenie i eksplorowanie – na zajęcia sensoplastyczne Ciasto! Plasto! Koszt: 20 zł (dziecko+ opiekun)

12 kwietnia, 17:00-21:00 – Kwiatowy Dancing Bogucicki. Tanecznie witamy wiosnę, a motywem przewodnim będą kwiaty. Bilety w sprzedaży!
Przypominamy też, że w Biurze Organizacji Wydarzeń czeka na Was skrzyneczka, do której możecie wrzucić Wasze muzyczne życzenia, np. tytuł piosenki, do której koniecznie chcecie pobujać się na parkiecie!

18 kwietnia Stowarzyszenie Nasze Osiedle Ścigały zaprasza na Żywą Bibliotekę od 9:00 do 15:00. To kolejna okazja, by porozmawiać i poznać ludzi o innych od naszych doświadczeniach życiowych – „żywe książki” Biblioteki.

19 kwietnia o 18:30 – koncert piosenki francuskiej, czyli gwiazda Piwnicy pod Baranami, Yaga Kowalik, w repertuarze klasyków: Edith Piaf, Juliette Greco, Charlesa Aznavoura
To będzie piękny kameralny koncert! Bilety: 40 zł.

21 kwietnia o 18:00 zapraszamy do Bazyliki Boguckiej na koncert inauguracyjny tegorocznych IX Muzycznych Wieczorów w Bazylice. Wstęp wolny!

No i 27 kwietnia, godz. 17:00 – Teatr Damier czuje… „Zapach Trupa”!
Śmieszno-refleksyjna opowieść o życiu i sztuce, opowiedziana z punktu widzenia aktorek zaangażowanych w bardzo dziwny spektakl…
Czy ta premiera w ogóle się odbędzie? I czy leci z nami reżyser? Bilety: 40 zł
Od początku kwietnia zaczynamy cykl warsztatów EkoLokalni. Więcej szczegółów w zakładce Wydarzenia i wydarzeniu na FB Ekolokalni. Warsztaty bezpłatne, zapraszamy do zapisów!

Program na kwiecień. Treść powtórzona w poście.
A co będzie się działo na Zawodziu?

Już 9 kwietnia zaczniemy gratką dla dzieci w wieku przedszkolnym. Kreatywny Przedszkolak to zajęcia, które rozwijają zdolność twórczego myślenia i talenty manualne. Zapraszamy rodziców razem z dziećmi na 17:15! Koszt to tylko 15 złotych, obowiązują zapisy.

10 kwietnia spotkamy się na warsztatach z cyklu BO senior jest ważny, który razem realizujemy w ramach katowickiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem spotkamy się na jodze, dzięki której zadbamy o nasze działa i spokój umysłu! Widzimy się już o 10:00, zapraszamy do zapisów!

A już dzień później mamy dla Was moc wrażeń! O 17:00 zapraszamy rodziców z maluszkami na sensoplastykę, która na stałe zagościła już w naszym programie! To zajęcia, które pozwalają wyrazić się twórczo naszym milusińskim, poprzez zabawę rozwijając u nich wszystkie zmysły!

O 19:00 zapraszamy na uroczystą premierę słuchowiska „Pływy, albo biesy tańczą w naszym mieście”, nagranego przez Grupę Teatralną Kolektyw Gałgany. Razem wysłuchamy tej emocjonującej opowieści, a później porozmawiamy z wszystkimi twórcami audycji!

12 kwietnia znowu wybierzemy się do Krainy Czerni i Bieli! Tym razem obejrzymy film „Papa się żeni”, poznając kolejny tytuł z wspaniałego, przedwojennego kina. Zaczynamy o 17:00, darmowe wejściówki już dostępne!

Dzień później czeka nas kolejna SENSOwna sobota! O 13:15 zaczniemy warsztatami z linorytu, a o 16:00 i 18:30 weźmiemy udział w bardzo licznych grupach, w pasjonujących warsztatach ceramicznych!

15 kwietnia zapraszamy na „Wiosenne Przebudzenie”! To wystawa marska Grupy Światło z MDK Koszutka – filia Dąb. Wernisaż zaczniemy o godzinie 17:00. Wstęp wolny!

23 kwietnia kolejny intensywny kulturalnie dzień! O 10:00 spotykamy się na spektaklu w wykonaniu znanej, dziecięcej Grupy Teatralnej „Groszki” z Mysłowickiego Ośrodka Kultury!

A już o 18:00 widzimy się na kolejnej edycji „Lochów, drachów i beboków”. Do jakich wspaniałych światów przeniesiemy się tym razem? Dowiemy się już wkrótce, ale możemy zapowiedzieć, że na każdego uczestnika czeka niewielki, erpegowy upominek!

24 kwietnia przypomnimy po raz kolejny w tym miesiącu, że senior jest ważny! W ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego zapraszamy na warsztaty kulinarne, podczas których nasi seniorzy poznają tajniki i walory zdrowotne kiszonek! Zapraszamy do zapisów!

A 26 kwietnia o 17:00 wracamy z Zawodziańskim Dancingiem! Bilety już w sprzedaży! Zapraszamy do zakupu i wybierania najbardziej wystrzałowych, tanecznych kreacji!

28 kwietnia zamykamy pulę miesięcznych wydarzeń! Na pierwszy ogień idziemy z warsztatami muzyczno-medycznymi! O 13:30 zapraszamy dzieci, które dowiedzą się, co gra im w brzuchach! O 15:00 seniorzy będą mogli dowiedzieć się jak usłyszeć swoje organy! Obowiązują zapisy, wydarzenie współorganizowane z Akademią Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach!

O 18:00 kwietniowa Niedziela w Teatrze! Zapraszamy na emocjonalny, ciepły dramat „Walizka”, wystawiany przez Teatr Ekstrawersja! Bilety już w sprzedaży, jak zawsze w cenie 25 złotych!

Program na kwiecień, Treść powtórzona w poście.

Pamiętajcie, że już w kwietniu rusza nasz trzeci dział, Os. Paderewskiego. Zapraszamy do zapoznania z programem i zapisów na zajęcia!

Zapraszamy do MDKu!
Skip to content