17 maja, 2024

Żyj z pasją – i nią zarażaj!

28 maja od 12:00 zapraszamy na spotkanie (i mini-warsztaty), którego  myślą przewodnią będzie pasja.
Spotkamy się z trzema dojrzałymi osobami, które podzielą się z Państwem swoimi ogromnymi pasjami, opowiedzą o nich i zaprezentują ich efekty, chcąc zachęcić do  naśladownictwa i własnego rozwoju osobistego oraz podkreślając, że pasje można rozwijać w każdym wieku.

Naszymi gośćmi będą:
– Bożena Zielińska – będąc na emeryturze zaczęła w pełni realizować pasję szycia artystycznego, tworząc nowe, przepiękne rzeczy ze skrawków starych materiałów.  Zaprezentuje swoje wyroby: suknie ze starych koronek, stroje do tańca, poduszki, torby, obrazki malowane na jedwabiu, zabawki i ozdoby dla dzieci (pacynki do inscenizacji, muminki), wianuszki i inne.

– Ludwik Konopko –  pasję muzyczną przekształcił w profesję. Opowie o tym jak muzyka potrafi pochłonąć i zarazem może być formą terapii duszy. Zaprezentuje swoje autorskie gitarowe kompozycje oraz płyty.

– Ramona Bianca – oprócz pracy zawodowej (lekarz medycyny) realizuje swoją pasję taneczną, prowadząc warsztaty tańca flamenco, głównie dla seniorów. Oprócz opowieści o pasji i prozdrowotnych walorach tańca, poprowadzi krótki warsztat nauki tańca flamenco.
Na warsztat taneczny zalecamy wygodne obuwie sportowe lub na płaskim, stabilnym obcasie.

Spotkanie realizowane jest w ramach katowickich Inicjatyw Lokalnych.

Dojrzała kobieta w zielonej sukience stoi pośród krzewów czerwonych kwiatów. Dojrzały mężczyzna w jasnej koszuli gra na gitarze. Dojrzała kobieta w czerwonej ozdobnej sukni do flamenco pozuje na tle zabytkowego budynku.

Skip to content