Zdjęcie mamy, taty i synka leżących na podłodze. Wszystkie osoby są uśmiechnięte i leżą w swobodnych pozycjach.

7 czerwca, 2024

Warsztaty dla rodziców – Czułość, granice, relacja

Zastanawiałeś/aś się kiedyś dlaczego krzyczymy na dzieci? Dlaczego one krzyczą na nas? „Dostał już kolejną karę, a dalej się tak zachowuje!” – To momenty, w których tracimy naszą pierwotną
zdolność kontaktu z tym, co czujemy i czego potrzebujemy. Umiejętność wyrażania niezaspokojonych potrzeb, dzieci i my-rodzice już opanowaliśmy. Chcemy zaprosić Cię do takiego eksperymentu, w którym spróbujemy wspólnie tak mówić o potrzebach żeby inni słyszeli to tak jak Twoje serce woła. Do takiego słuchania żebyś Ty mógł/mogła, usłyszeć słowa, pragnienia i marzenia swoich dzieci, partnerów, innych. Zapraszamy!

Na spotkaniu:
– zobaczysz spektrum emocji towarzyszących rodzicom każdego dnia
– dowiesz się czym różni się głęboka potrzeba od gotowego rozwiązania
– doświadczysz empatii – komunikacji naszego serca

Spotkanie jest wstępem do kursu „Warsztaty dla rodziców – czułość, granice, relacja” – cyklu warsztatów trwających na przełomie października 2024 r. do maja 2025 r. Pierwsze warsztaty odbędą się 27 czerwca o godzinie 17:30 w dziale Zawodzie MDK przy ulicy Marcinkowskiego 13a w Katowicach. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

NVC – Nonviolent Communication – to tłumaczone na język polski Porozumienie Bez Przemocy. To zbiór idei, myśli, filozofia życia, narzędzia budujące i umożliwiające porozumienie i wzajemne zrozumienie. NVC to taki model komunikacji ze sobą i otaczającym nas światem, który służy lepszemu zrozumieniu co czujemy i czego potrzebujemy. Co mogą czuć inni i czego mogą potrzebować. Pozwala sięgać bardziej wydajnie po to czego w głębi serca pragniemy, za czym głęboko tęsknimy. To wielka umiejętność wykorzystywana i integrowana w codziennym życiu, rodzicielstwie, edukacji, biznesie, mediacjach, negocjacjach – słowem wszędzie tam, gdzie drugi człowiek – niezależnie czy mały czy większy – jest obecny w naszym życiu.

Skip to content