Zdjęcie małego chłopca na czworaka, który bawi się w mące i makaronie na sensoplastyce

15 grudnia, 2023

Styczniowe zajęcia sensoplastyczne w dziale Zawodzie

Zapraszamy na polisensoryczną, multikolorową, wielozapachową przestrzeń możliwości! Już 18 stycznia w godzinach 17:00-18:00 spotkamy się na kolejnych zajęciach sensoplatycznych w dziale Zawodzie!

Sensoplastyka® to marka zajęć rozwojowych dla dzieci w wieku od 0 do 100 lat. Naszym celem jest wspieranie rozwoju kompetencji intra oraz interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym. Materiały sensoryczne na zajęciach Sensoplastyka® opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu bezpiecznych produktów spożywczych. Dlatego Sensoplastyka® jest odpowiednia zarówno dla niemowląt jak i dzieci o wiele starszych.

Sensoplastyka® wpływa na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, smaku, słuchu. Powoduje optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

Dlaczego zajęcia marki Sensoplastyka® są tak wyjątkowe?

Odpowiednio przygotowane otoczenie do działania. Wolna, dobrze zabezpieczona przestrzeń. (bez stołów i krzeseł) Pytania zamiast poleceń. Odnalezienie źródła potrzeb oraz nowych pomysłów na ich realizację. Wspieramy m.in. samodzielność, kreatywność i współpracę. Eliminujemy dystraktory t.j. fartuchy, odzież ochronną, stoły, polecenia. Na naszych zajęciach nie wydajemy poleceń a wzmacniamy poczucie sprawczości. Materiały sensoryczne tworzymy tylko i wyłącznie z bezpiecznych artykułów spożywczych.

Na warsztaty zapraszamy dzieci powyżej 6 miesiąca życia wraz z opiekunami. Koszt udziału w zajęciach to 50 zł (dziecko + opiekun). Warsztaty sensoplastyczne poprowadzi Karolina Biesiadecka-Słysz z Domowych Warsztatów.

Na zajęcia obowiązują zapisy osobiste w dziale Zawodzie (ul. Marcinkowskiego 13a, Katowice), telefoniczne (32 255 32 44) lub przez Messengera.

ZAPRASZAMY!

Skip to content