Kartka z kalendarza na drewnianym stole, w otoczeniu białych kwiatów

2 marca, 2024

Marcowe programy wydarzeń w MDK!

🌷 Wiosna ach to ty! A razem z nią program nasz program na marzec!
 
W Bogucicach zaczynamy od Tygodnia Kobiet:
5 i 6 marca warsztaty: Biżuteria z glinki polimerowej i Biżuteria ceramiczna,
7 marca wernisaż wystawy Świat Kobiet – wraz z mini-koncertem i spotkaniem z niezwykłymi Twórczyniami
8 marca – Dancing z okazji Dnia Kobiet. Uwaga – została już ostatnia pula biletów!
 
Z Tygodnia Kobiet płynnie przejdziemy do Katowickiego Tygodnia Bajek, a w jego ramach zapraszamy na zajęcia sensoplastyki Ciasto! Plasto! 11 marca i Rodzinne Warsztaty Rękodzieła 12 marca.
 
Startuje też BO Senior jest ważny – na początek, 20 marca, zajmiemy się wyrobem glicerynowych mydełek.
 
A co na Zawodziu?

Ten miesiąc otworzymy Niedzielą w Teatrze! Tym razem nie będzie zwyczajnie, bo kto by pomyślał, że rozśmieszy nas spektakl o takim tytule jak „Tragiczny Show”! Widzimy się na sali widowiskowej 10 marca już o 18:00! Koszt biletu: 25 złotych. Wystąpi Grupa Teatralna Gamma!

Już następnego dnia, 11 marca o 17:00 zapraszamy do naszej galerii na wernisaż wystawy malarstwa „Blisko, bliżej…”. Wstęp wolny. Wystawę wspaniałych, intymnych, abstrakcyjnych obrazów Jadwigi Michty i Dariusza Senejko możecie zobaczyć do 29 marca!

Spodobał wam się nasz cykl seansów z klasycznymi, czarno-białymi filmami? Już 15 marca o 17:00 zapraszamy na kolejną odsłonę filmowych spotkań „W krainie czerni i bieli”. Tym razem zobaczymy polską komedię „Czy Lucyna to dziewczyna”. Darmowe wejściówki już dostępne w naszym biurze organizacji wydarzeń!

Już 16 marca spotkamy się na kolejnych warsztatach ceramiki w ramach cyklu zajęć Sensowna Sobota! Tak bardzo lubicie bawić się gliną, że zorganizujemy je dla was dwa razy, o godzinie 14:00 i o godzinie 17:15! Obowiązują zapisy!

Tego samego dnia o 17:00 zapraszamy na koncert naszych zespołów wykonujących muzykę regionalną! Zespół Akordeonistów „Katowice – Kleofas” i Śląski Ludowy Zespół Śpiewaczy „Zawodzianki” wykonają dla was najbardziej wiosenne, spośród ludowych utworów ze swoich repertuarów. Wstęp wolny.

18 marca otwieramy cykl zajęć „BO Senior jest ważny”. O godzinie 10:00 weźmiemy udział w ćwiczeniach poprawiających pamięć i wzmacniających koncentrację! Zajęcia są realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice. Obowiązują zapisy!

21 marca razem powitamy wiosnę! O 10:00 ruszymy razem z dziećmi z okolicznych placówek, by wspólnie pożegnać zimę, pozbywając się Marzanny!

Tego samego dnia o 17:00 zapraszamy na wiosenne warsztaty sensoplastyczne. Jak zawsze do świata sensoryki, kolorów i zapachów zapraszamy dzieci od 6 miesiąca życia razem z rodzicami! Koszt udziału w zajęciach dla jednego dziecka to 50 złotych. Obowiązują zapisy!

A 22 marca o 17:15 mamy też plastyczną propozycję dla starszych dzieci. Na Kreatywnego Przedszkolaka również zapraszamy bajtle razem z rodzicami. Koszt udziału to 15 złotych.

25 i 26 marca wybierzemy się do Śródziemia! W poniedziałek o godzinie 16:00 wystartujemy z obchodami Światowego Dnia Czytania Tolkiena! Możecie spodziewać się konkursów z nagrodami, performatywnego czytania „Władcy Pierścieni” a nawet występu zespołu Baza! Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy małych i dużych!

We wtorek 26 marca, również w ramach Dni Tolkienowskich odbędzie się specjalna edycja „Lochów, drachów i beboków”. Od godziny 18:00 będzie można znaleźć dla siebie miejsce przy jednym ze stołów, przy którym mierzyć będziemy się z grą fabularną „Jedyny Pierścień”. To doskonała okazja, by sprawdzić czym są gry fabularne i spędzić czas na krótkiej, pokazowej rozgrywce! Wstęp wolny.

Masz pytania? Chcesz zgłosić swoje szczególne potrzeby? A może nie masz pewności jak się zapisać lub zdobyć bilet na wydarzenie? Odwiedź nas w dziale Zawodzie, zadzwoń do nas lub napisz w aplikacji Messenger!

Program na miesiąc marzec, wszystkie informacje sa zawarte w tresci wpisu

Skip to content