Zdjęcie jednej z ikon prezentowanych na wystawie. Wizrunek anioła w złotej aureoli ze złotymi skrzydłami na zielonym tle.

24 października, 2023

IKONY – wernisaż wystawy

Prezentowane na wystawie ikony zostały napisane przez uczestników autorskich kursów ikon Moniki Pawlas-Polańskiej. Niektóre powstały bezpośrednio na zajęciach, inne są konsekwencją głębszego zainteresowania ikoną bizantyjską. Atmosfera pracowni przez lata ulegała modyfikacjom, aby jak najlepiej służyć rozwojowi artystycznemu oraz duchowemu osobom, które zdecydowały się na udział w warsztatach. Pracownia ikon nie posiada jednego miejsca, ale można powiedzieć, że odnosi się do kilku stałych punktów. Na początku kursy odbywały się raz do roku w Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki i tak pozostało do dzisiaj.

Drugim istotnym punktem jest Akademia Ekumeniczna prowadzona przez ks. dr Adama Paliona, która stała się przestrzenią wieloletniej współpracy na drodze ikony.

Trzeci punkt to miejsca goszczące Autorską pracownię: Mysłowicki Ośrodek Kultury, Salezjanie w Sosnowcu oraz wiele parafii na terenie Śląska.

Zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy ikon, który odbędzie się w dziale Zawodzie, Miejskiego Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” 30 października (poniedziałek) o godzinie 18:00.

Wstęp wolny.

Wystawa potrwa do 14 listopada 2023.

Skip to content