MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie - Wrzesień

29 sierpnia, 2023

Wrzesień w MDK Bogucice-Zawodzie

A co we wrześniu? Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą naszego MDKu!

Dział Bogucice:

8 września o 17:00 Seniorów zapraszamy na Dancing Bogucicki. Bilety dostępne są w kasach MDK, w cenie 70 / 50 zł (bilet z ulgą KKM dla osób 60+). W cenie posiłek, deser, serwis kawowy, zimne napoje.

9 września wraz z Inicjatywą Mieszkańców i Biblioteką na os. Wajdy zapraszamy na skwer przy bibliotece – na IX Rodzinny Piknik. Tym razem tematem są… Dinozaury! Ale nie tylko z diplodokiem i tyranozaurem będzie można się spotkać – czekać będzie m.in. ścianka wspinaczkowa, WOPRowcy z nauką pierwszej pomocy, a także spektakl dla dzieciaków. Początek imprezy o 12:00, a spektakl rozpocznie się o 14:00.

16 września o 18:00 Sekcja Musicalowa Maskarada zaprezentuje efekt swojej całosezonowej pracy – spektakl „Król(owa) Rozrywki”. Wstęp wolny!

23 września młodych szachistów zapraszamy na kolejną odsłonę katowickiego turnieju dla dzieci do lat 14. Zapisy i regulamin na Chess Arbiter. Początek o 9:00.

30 września o 18:00 zespół rockowo-bluesowy Road 51 zabierze Was w muzyczną podróż! Wstęp wolny.

Dział Zawodzie:

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na Festiwal Metamorfoz – Wrześniówka 2023 – Święto Dzielnicy Zawodzie, który odbywać się będzie 2 września w godzinach 15:00-22:00 na ulicy Wyspiańskiego w Katowicach. Podczas festiwalu wręczona zostanie nagroda dla Zawodzianina roku 2022, osoby najbardziej załużonej na rzecz dzielnicy Zawodzie. O godzinie 15:45 będzie odbywać się koncert dla dzieci „W magicznym świecie bajek” w wykonaniu Ani Jakiesz i Miko. O godzinie 20 na scenie wystąpi gwiazda festiwalu czyli duet RAT KRU, który porwie do zabawy zarówno najmłodszych jak i najstarszych uczestników imprezy. Szczegółowe informacje możecie Państwo znaleźć we wpisie dt. wydarzenia: Festiwal Metamorfoz – Wrześniówka 2023 – Święto Dzielnicy Zawodzie

3 września w niedzielę zapraszamy na Operetki Czar na Zawodziu o godzinie 17:00. Wystąpi duet DUO Performance – Monika Biederman – Pers oraz Piotr Karzełek. Bezpłatne wejściówki są dostępne do odebrania w dziale Zawodzie od 21 sierpnia.

W tym miesiącu po raz kolejny wystąpi u nas Teatr na 5, tym razem w spektaklu „Biuro Matrymonialne i 30 lat później…”. Spektakl odbędzie się 8 września o godzinie 18:00. Bilety w cenie 10 zł są już dostępne w sprzedaży. Więcej informacji: „Biuro Matrymonialne” – Teatr na 5

10 września zapraszamy na wyjątkowy kocert organowy Józefa Skrzeka pt.”Viator”, który odbędzie się o godzinie 18:00 w Parafii pw. Opatrzności Bożej przy ul. 1 Maja 52 w Katowicach. Wstęp wolny. Więcej informacji: Koncert organowy „Viator”

Po dłuższej przerwie, kolejny raz zapraszamy wszystkich seniorów na Dancing Zawodziański – 29 września o godzinie 17. Bilety dostępne w sprzedaży od 6 września od godziny 12. Szczegółowe informacje możecie Państwo znaleźć we wpisie dt. wydarzenia: Dancing Zawodziański we wrześniu

30 września w godzinach 13-18 w zawodziańskim ogrodzie odbędzie się akcja Czuwaj Zawodzie, która jest biwakiem dla mieszkańców dzielnicy, przybliżającym sylwetkę Pawła Stellera – patrona X szczepu ZHP w Katowicach. Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY!

 

Program wydarzeń na miesiąc wrzesień w dziale Zawodzie MDK. Wszystkie informacje zawarte na grafice są powtórzone w treści wpisu.

 

Skip to content