Sekcje - Kreatywność

tutaj filtry

BOGUCICE Rysunek i malarstwo dla dorosłych

wiek:
Dorośli, Seniorzy
kiedy:
soboty, 9:00 – 12:00
koszt:
180 zł
instruktor:
Joanna Strząbała
Opis:

Chcesz nauczyć się rysować albo rozwinąć swój talent? To zajęcia dla Ciebie!

Prowadzone przez malarkę po katowickiej ASP pozwolą Ci nie tylko spełnić się w swoim hobby, ale i rozwijać w zakresie rysunku czy malarstwa.

BOGUCICE Warsztaty krawieckie dla dorosłych

wiek:
dorośli, seniorzy
kiedy:
środy, 18:00-19:30
koszt:
220 zł
instruktor:
Dagmara Cieślak
Opis:

Nauczyć się szyć może każdy! A pod opieką naszej instruktorki to proces łatwy i przyjemny! Zaczniemy od prostych projektów, by z czasem dołączyć elementy projektowania ubiorów czy przedmiotów dekoracyjnych, poznawać nowe techniki szycia i zdobienia i dawać upust kreatywności!

BOGUCICE Baza Sztuki

wiek:
7+
kiedy:
środy, 16:30 – 17:30
koszt:
120 zł / miesiąc
instruktor:
Dagmara Cieślak
Opis:

Zajęcia plastyczno-rękodzielnicze, na których próbujemy różnych technik i bawimy się sztuką! Wspaniały sposób na rozwój zdolności manualnych dziecka.

BOGUCICE Ceramika dla młodzieży i dorosłych

wiek:
młodzież, dorośli
kiedy:
czwartki, dwa razy w miesiącu, 17:00 – 19:00
koszt:
150 zł
instruktor:
Sara Siudziak
Opis:

Zajęcia ceramiczne. Uczestnicy poznają różne techniki ceramiczne, spróbują sił w pracy na kole, dowiedzą się jak ozdobić swoje wyroby, wreszcie, wypalone – poszkliwią.

BOGUCICE Ceramika dla starszych dzieci

wiek:
10+
kiedy:
czwartki, dwa razy w miesiącu, 17:00 – 18:00
koszt:
120 zł
instruktor:
Sara Siudziak
Opis:

Zajęcia ceramiczne dostosowane do dzieci. Uczestnicy poznają różne techniki ceramiczne, ulepią i poszkliwią własne prace.

ZAWODZIE Akademia Elfów

wiek:
7-12 lat
kiedy:
wtorki, 17:00-19:00
koszt:
100 zł / m-c
instruktor:
Patryk Stryjewski
Opis:

Masz bujną wyobraźnię, którą chcesz rozwijać? Zapraszamy do Akademii Elfów! Razem, będziemy uczyć się elfickiego alfabetu i słówek, wymyślać fantastyczne światy, rysować mapy, tworzyć niesamowite opowieści, szykować sobie przebrania a nawet piec Lembasy! Dowiemy się trochę o grach bez prądu, ciekawych filmach i fascynujących książkach. Do tego, będziemy mogli przez cały czas zajęć zbierać specjalne elfie odznaki, których gromadzenie zapewni nam tytuły, takie jak „Magiczny szermierz” czy „Nadworny czarodziej”!

ZAWODZIE Gry bez prądu

wiek:
13+ lat
kiedy:
poniedziałki, 18:00-20:00
koszt:
100 zł / m-c
instruktor:
Patryk Stryjewski
Opis:

Oderwij się od komputera i wejdź z nami w świat gier, które rozwiną twoją wyobraźnie, logiczne myślenie oraz zdolności manualne, pozwalając spędzić czas i nawiązać znajomości z ludźmi o podobnych pasjach. Podczas zajęć wkroczymy w świat gier fabularnych, planszowych, karcianych i bitewnych. W każdym miesiącu zabierzemy też coś ze sobą do domu. Czasem będą to karty, czasem scenariusz do gry fabularnej lub własnoręcznie pomalowana figurka. Na zajęciach poznamy wiele różnych nowych hobby i dowiemy się jak oraz gdzie rozwijać się w tych, które najbardziej nam się spodobają.

ZAWODZIE Robotyka dla Juniora

wiek:
7-9 lat
kiedy:
poniedziałki, godz. 18:00 – 19:00
koszt:
120 zł / m-c
instruktor:
Bricks for Kidz
Opis:

Nic lepiej nie motywuje dzieci niż budowa modeli, które następnie można samodzielnie wprawić w ruch, co pozwala na pełną “władzę” nad stworzonym obiektem. Budując modele, wykorzystując specjalne zestawy klocków oparte o Lego® Technics, zdobywają praktyczną wiedzę z elementów STEM (nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria/mechanika, matematyka) obowiązujących w otaczającym ich świecie. Ale nie tylko.
Warsztaty prowadzimy w formie projektów tematycznych, składających się zazwyczaj z 6 zajęć. Posiadamy ponad 20 projektów tematycznych dotykających takich zagadnień jak: siły natury, kosmos, inżynieria budowlana, prawa dynamiki, środki transportu, zima, sport, świat nauki, owadów, gadów, park jurajski, ‘gadżety’ naukowe i wiele innych.
Co kilka zajęć rozwiązujemy z dziećmi zadania/zagadki w formie specjalnych arkuszy STEM, będących miękką formą sprawdzenia ich wiedzy.

ZAWODZIE Buduję i wiem

wiek:
5-6 lat
kiedy:
poniedziałki, 16:45 – 17:45
koszt:
120 zł / m-c
instruktor:
Bricks for Kidz
Opis:

Dla dzieci nasze zajęcia to zabawa, ale dla rodziców ważne jest to, że w tle jest także nauka – nauka wyjątkowo przyjemna. Na zajęciach przekazujemy interesującą wiedzę na temat budowanych modeli, a następnie dzieci w praktyce samodzielnie odkrywają świat budując modele z klocków Lego® Classic w oparciu o gotowe instrukcje. Warsztaty prowadzimy w formie projektów tematycznych, składających się zazwyczaj z 6 zajęć. Posiadamy 8 projektów tematycznych dotykających takich zagadnień jak: sławne obiekty architektoniczne świata, znane budowle inżynierskie, świat energii, wynalazki, świat zwierząt, lunapark, wolność & pokój.

ZAWODZIE Przedszkolaki Legolaki

wiek:
3-4 lata
kiedy:
czwartki, 17:00 – 18:00
koszt:
120 zł / m-c
instruktor:
Bricks for Kidz
Opis:

Dzieci bawiąc się, budują w oparciu o instrukcje specjalne modele z klocków Lego® DUPLO, ucząc się przy okazji kolejnych liter alfabetu [A-Z], liczenia [0-9] oraz rozróżniania kolorów i kształtów.
Każda literka ma przyporządkowany jeden lub kilka modeli do zbudowania związane z przedmiotami codziennego użytku, owocami, warzywami itd. Przykład: A jak Ananas, B – Banan. Każdy model to nie tylko budowanie, ale również prezentacja na temat danego przedmiotu, która atrakcyjnie i skutecznie poszerza wiedzę dzieciaków. A Wy wiecie jak rosną ananasy? Bo my nie wiedzieliśmy!
Jeżeli widzimy u dzieci duży postęp staramy się stopniowo przechodzić na regularne typy klocków LEGO®, co dla dzieci stanowi większe wyzwanie a zarazem sporą dodatkową atrakcję.

ZAWODZIE Grupa Malarska Zawodzie

wiek:
dorośli, seniorzy
kiedy:
środy, 11:00 – 13:00
koszt:
30 zł / m-c
instruktor:
Aldona Adamska – Dziuba
Opis:

Grupa pasjonatów malarstwa, która od 13 lat tworzy w Dziale Zawodzie. Grupa jest bardzo liczna i na tą chwilę nie przyjmuję nowych uczestników.

ZAWODZIE Szyjemy i już!

wiek:
7+ lat
kiedy:
środy, 16:00 – 17:30 – grupa 7+ lat, 17:30 – 19:00 – grupa 16+ lat
koszt:
200 zł / m-c
instruktor:
Karolina Biesiadecka – Słysz
Opis:

Na zajęciach ćwiczymy precyzję, cierpliwość i równe szwy. Od samej kompozycji i planowania poprzez krój i wszystkie elementy podstawowego szycia! Nabywamy praktycznych umiejętności i rozwijamy pasje rękodzielniczą!

ZAWODZIE Uwaga! Sztuka!

wiek:
3+ lat
kiedy:
poniedziałki, 16:00 – 16:45 – grupa 3-6 lat; 17:15 – 18:15 – grupa 7-10 lat; 18:30 – 19:30 – grupa 11+ lat;
koszt:
160 zł / m-c
instruktor:
Karolina Biesiadecka – Słysz
Opis:

Warsztaty plastyczne to doskonały czas na rozwijanie zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności dziecka. Podczas warsztatów konstruujemy papierowe budowle, kreujemy zabawki interaktywne, bajki -tworzymy wielkoformatowe obrazy 'malujemy, rysujemy – wycinamy, kleimy, targamy – szyjemy – rzeźbimy. Zajęcia plastyczne dostosowane są zawsze do wieku i zainteresowań dziecka. Warsztaty odbywają się w małych grupach do 8 osób i przyjaznej, domowej atmosferze. Prace powstałe na zajęciach są własnością dziecka i wracają z nim do domu. Cena obejmuje wszelkie materiały plastyczne oraz fachową opiekę, pomoc i zaangażowanie prowadzącej.

Skip to content