MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie - Lochy, drachy i beboki #3 - gry RPG na Zawodziu

6 lipca, 2023

Lochy, drachy i beboki #3 – gry RPG na Zawodziu

Grasz w gry fabularne i brakuje Ci graczy, albo miejsca na sesje w Katowicach?
Koniecznie wpadnij do nas na „Lochy, Drachy i Beboki” #3, które odbędą się 16 lipca o godzinie 13:00.

Jakie sesje zagramy?

STÓŁ 1: Per aspera ad astra (16+)
System: Warhammer (2 ed.)
Konwencja: Dark Fantasy
Mistrz Gry: Mietek z Kowen Games Studio
W wiosce Blumen, na południu Hochlandu od wielu lat w tajemniczych okolicznościach znikają dzieci. Władze Imperium nie przejmowały się tym, dopóki nie zaginęła córka wpływowego szlachcica. Bohaterowie graczy zostają wysłani aby zbadać tę sprawę.

STÓŁ 2: Tajemnica morderstwa w dokach (18+)
System: Zew Cthulhu
Konwencja: Horror
Mistrz Gry: NiVo
Grupa przyjaciół miała się wspólnie zrelaksować po kolejnym, ciężkim dniu. Sielankę przerywa informacja, że jeden z nich został brutalnie zamordowany. Czy to przypadek? Ciężko uwierzyć, gdy okazuje się, że to nie pierwsze zabójstwo tego typu. Czy nasi badacze odkryją prawdę i czy to jedyna tajemnica, która skrywana jest w dokach New Chapel?

STÓŁ 3: Serce (13+)
System: Smoczy Jeźdźcy od Lans Macabre Publishing
Konwencja: Fantasy
Mistrz Gry: Patryk z MDK Bogucice – Zawodzie
Sesja w epickim systemie fantasy, wykreowanym przez polskich twórców! Wcielicie się w Smoczych Jeźdźców, obrońców ogromnego Imperium, z zaciekłością zwalczających jego magicznych wrogów i ścierających się z niebezpiecznymi Chimerami. W trakcie tej przygody przyjdzie wam zmierzyć się nie tylko z potwornym zagrożeniem, ale i rozstrzygnąć największą z tajemnic pewnego króla, który był jednym z was, dopóki nie utracił swojego smoka.

STÓŁ 4: Na mrocznej stronie księżyca (16+)
System: Genesys RPG: Star Wars
Konwencja: Sci-Fi
Mistrz Gry: Dzonatanos z KulnijSe – Śląska Grupa RPGowa
Galaktyczne Rubieże; to miało być proste zlecenie usunięcia celu – pewnego wywrotowca, który ukrywał się przed Imperium, a przy okazji podpadł Huttom z Nal Hutta; status celu nieznany; napotkano komplikacje ##@%#@@3 – transmisja urwana

Zapisy na sesje przyjmujemy od 29.06, od godziny 12:00. Zapisz się, wpadając do naszego biura na Zawodziu, telefonując, lub pisząc na messengerze. Nie zapomnij podać numeru interesującego Cię stołu!

Zapraszamy zarówno doświadczonych, jak i początkujących graczy. Na plakacie prezentującym listę dostępnych rozgrywek pojawią się specjalne oznaczenia sesji, które skierowane są do osób zaczynających swoją przygodę z grami fabularnymi oraz próg wiekowy dla oczekiwanych przez Mistrza Gry graczy.

Czym są gry RPG (role playing games), nazywane też grami fabularnymi? To towarzyska aktywność, polegająca na narracyjnym rozgrywaniu fikcyjnych wydarzeń, gdzie gracze wcielają się w wymyślonych bohaterów, przeżywających swoje przygody i realizujących swoje cele. Mistrz Gry jest osobą, która opisuje graczom świat przedstawiony i mające miejsce w trakcie rozgrywki wydarzenia oraz odgrywa postaci drugoplanowe. Gracze, odgrywający swoich bohaterów reagują na to na bieżąco, opisując ich działania i improwizując odbywane przez nich dialogi.

Potrzebujesz informacji? Asysty? Masz inne szczególne potrzeby? Daj nam znać przy zapisie!

 

Plakat promujący Lochy, drachy i beboki 3 - gry rpg na zawodziu

Skip to content