MDK - Miejski dom kultury bogucice-zawodzie - Gordonki - zajęcia muzyczne dla najmłodszych

23 maja, 2023

Gordonki – zajęcia muzyczne dla najmłodszych

Drodzy rodzice/opiekunowie!

Chcemy przedstawić Wam zajęcia muzyczne prowadzone według teorii E.E. Gordona (pot. Gordonki)! W trakcie zajęć wejdziemy w świat muzyki razem z naszymi maluszkami, weźmiemy udział w różnorodnych zabawach opartych na śpiewie. Podczas proponowania rozmaitych melodii i rytmiczanek będziemy korzystać z akcesoriów (pacynki, chustki, piłeczki), które z pewnością rozbudzą ciekawość małych i dużych. Zajęcia mają za zadanie wesprzeć naturalne zdolności muzyczne dzieci (m.in. poczucie, rytmu i tonalności, czy improwizację) jednocześnie uwzględniając różną gotowość i reakcje na muzyczne aktywności. Dlatego też podczas Gordonków niewielką ilość słów zastępuje maksymalna ilość muzyki!

W drugiej części zajęć mamy przygotowaną torbę z sensorycznymi i interesującymi zabawkami – będzie to czas, w którym dzieci mogą się zająć sobą, a rodzice/opiekunowie dowiedzieć się czegoś od nas lub porozmawiać na własne, rodzicielskie tematy.

Serdecznie zapraszamy do tej magicznej, muzycznej podróży!

Zajęcia odbywają się 7 czerwca 2023 w godzinach 17:15-18:15. Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy, których można dokonać osobiście w biurze działu Zawodzie (ul. Marcinkowskiego 13 a, Katowice), telefonicznie pod numerem (32) 255 32 44 lub przez komunikator Messenger.

Jeśli masz szczególne potrzeby (np. potrzebujesz tłumacza PJM, korzystasz z pętli indukcyjnej i in.), poinformuj nas przy zapisach.

Warsztaty finansowane z projektu Kultura Bez Barier „Zmysłowe Przestrzenie Kultury”.

 

Plakat promujacy wydarzenie Gordonki

Skip to content