Zdjęcie stokrotek rosnących na łące

28 maja, 2024

Czerwiec pełen kultury!

W Bogucicach zaczynamy od Ciasto!Plasto! 3 czerwca. Dzieciaki i opiekunów zapraszamy na 17:00!

8 czerwca od 17:00 licealiści i nauczyciele z „Maczka” i ich Goście zagrają dla Przystani Ocalenie. Wstęp na koncert charytatywny – cegiełka 25 zł.

Kolejnych kilka dni to popisy naszych sekcji:
11 czerwca o 17:00 premiery spektakli stworzonych przez uczestników Maskarady i Flasha – dziecięcych i młodzieżowych sekcji teatralnych.
12 czerwca o 18:00  na prezentację umiejętności zapraszają sekcje taneczne.
A 15 czerwca od 15:00 będą się popisywać nasi pianiści i gitarzyści!

12 czerwca zapraszamy także naszych Seniorów – na zajęcia jogi. Spotykamy się o 10:00, weźcie wygodne luźne ubrania! Wstęp wolny, prosimy o zapis!

17 i 18 czerwca zapraszamy na Muzyczne Diamenty 2024. Więcej informacji dla chętnych do uczestnictwa w konkursie TUTAJ

22 czerwca od 15:00 zapraszamy do Parku na Piknik w stylu Country – Święto Dzielnicy Bogucice! Więcej informacji na razie na FB, a już wkrótce i na naszej stronie! Wypatrujcie także plakatów „na dzielni”. Animacje, koncerty, warsztaty – będzie się działo!

Program na czerwiec, treść powtórzona w poście.

Czerwiec daje dni gorące, kultura brzęczy już na łące… a my zapraszamy do działu Zawodzie!

5 czerwca o 11:00 zapraszamy na koncert Dawida Bawora w ramach Inicjatywy Lokalnej „Łączna-Łączy – Muzyczno-integracyjne spotkania w zawodziańskim MDK”. Darmowe wejściówki czekają na odbiór w biurze działu Zawodzie!

Już 7 czerwca o 17:00 po raz kolejny spotkamy się na znanych i lubianych warsztatach ceramicznych! Co ulepicie tym razem? Stylową wazę, czy przyjemnie domowy kubeczek? Cena udziału to 45 złotych za osobę. Obowiązują zapisy!

8 czerwca, jak co roku, zapraszamy do ogrodu parafii pw. Opatrzności Bożej w Katowicach Zawodziu, przy ul. 1 Maja 52 na festyn rodzinny – Zawodziański Dzień Bajtla! Wydarzenie, realizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej pełne będzie konkursów i innych atrakcji. Znajdą się nawet alapaki! Zaczynamy o godzinie 15:00. Wstęp wolny.

11 czerwca podsumujemy nasz rok pracy w ramach działań sekcyjnych! Pokażemy czego nauczyliśmy się przez cały sezon zajęć podczas pokazu artystycznego „Spotkania z twórczością”. Zapraszamy na godzinę 17:00, szczególnie rodziców dzieci, które uczęszczały do naszego MDK oraz osoby zainteresowane naszymi zajęciami w kolejnym roku szkolnym! Wstęp wolny.

Następnego dnia po raz kolejny spotkamy się na warsztatach z cyklu BO senior jest ważny. Tym razem w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego rozruszamy się na zajęciach tanecznych! Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy telefoniczne, osobiste lub przez Messenger w biurze działu Zawodzie! Zapraszamy 12 czerwca o godzinie 10:00.

13 czerwca kolejne zajęcia sensoplastyczne. Zapraszamy rodziców z najmłodszymi bajtlami do świata wielozmysłowych, przestrzennych ćwiczeń wzmacniających kreatywność i od najmłodszych lat rozwijających zdolności sensoryczne dziecka! Koszt to 50 złotych za jednego uczestnika z opiekunem. Obowiązują zapisy w biurze działu Zawodzie!

Dzień później po raz kolejny wybierzemy się do krainy czerni i bieli! Tym razem w ramach cyklu filmowego obejrzymy polską, przedwojenną komedię z Adolfem Dymszą „Dodek na froncie”! Zapraszamy 14 czerwca o godzinie 17:00. Bezpłatne wejściówki dostępne w biurze działu Zawodzie!

A już 16 czerwca o 18:00 mamy dla Was kolejną Niedzielę w Teatrze! Znów będziemy gościć Teatr Improwizacji Lipny Barszcz. Tym razem ze spektaklem o teoriach spiskowych. Bilety, tradycyjnie, w cenie 25 złotych (to żaden spisek!). Mamy teorię, że już są dostępne w biurze działu Zawodzie! Zapraszamy.

18 czerwca czeka nas bardzo pracowity dzień! O 17:15 zapraszamy rodziców z maluchami na zajęcia z cyklu „Kreatywny przedszkolak”. Stwórzmy coś razem, witając zbliżające się lato! Koszt udziału to 15 złotych, obowiązują zapisy w biurze działu Zawodzie!

Tego samego dnia o 18:00 wybierzemy się w światy pełne fantazji i emocji, dzięki sesjom RPG na wydarzeniu „Lochy, drachy i beboki”! Wstęp za darmoszkę, wypatrujcie zapisów i wydarzenia na Facebooku! Uzbrójcie się w kostki, ołówki i mnóstwo wyobraźni!

21 czerwca, następnego dnia po sobótce zapraszamy na Dancing Zawodziański. Noc Kupały to idealna okazja, by tańcem powitać nadchodzące lato! Wydarzenie i muzyka skierowane są do seniorów! Koszt biletu to 70 złotych, koszt biletu ulgowego dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca powyżej 60 roku życia to 50 złotych. Zapraszamy do zakupu w biurze działu Zawodzie lub kasie działu Bogucice! Tańczymy od 17:00 do 21:00! W cenie serwis kawowy, zimna płyta i ciastko!

Chcecie dowiedzieć się jak Porozumienie Bez Przemocy wesprze Wasze rodzicielstwo? Zapraszamy na spotkanie „Zrobiła/em już wszystko, a ono wciąż płacze!” 27 czerwca o godzinie 17:30. Wstęp bezpłatny, zapraszamy do zapisów w biurze działu Zawodzie!

28 czerwca o godzinie 18:00 wernisaż wystawy fotografii „Pożegnanie z samotnią”. To doskonała okazja do obcowania ze sztuką wizualną! Wstęp bezpłatny.

Miesiąc skończymy z przytupem, podczas Silent Disco w ogrodzie działu Zawodzie! Zapraszamy już 29 czerwca na niesamowitą zabawę przy wybranej muzyce dostępnej na jednym z kanałów naszych słuchawek! Bawka potrwa od 20:00 do 1:00! Nie ma nic przyjemniejszego niż taniec na świeżym powietrzu! Bilety dostępne w sprzedaży w cenie 25 zł.

 

Program na czerwiec działu Zawodzie MDK. Wszystkie informacje są powtórzone w treści wpisu.

 

Zapraszamy do działu na os. Paderewskiego w czerwcu!

Miesiąc rozpoczniemy 4 czerwca o 16:00 Osiedlową Maszyną dla Dzieci, czyli zajęciami z szycia podczas, których dzieci wykonają kolorowe rybki. Koszt zajęć to 50 zł, obowiązują zapisy.

Następnie 5 czerwca o 17:00 odbędą się zajęcia z Matematyki z Montessori dla Przedszkolaków. Koszt zajęć 50 zł.

A już 6 czerwca o g. 17:00 to z kolei Dorośli będą mogli spróbować szycia podczas Osiedlowej Maszyny. Będzie to czas na stworzenie Torby na plaże. Koszt zajęć 70 zł.

7 czerwca o 17:30 odbędą się warsztaty tworzenia Monotypii na płycie żelatynowej. Będzie to czas kiedy za pomocą prostych środków stworzymy grafiki wykorzystując rośliny. Koszt 30 zł.

Z kolei 8 czerwca o 10:00 spotykamy się na Sensoplastyce, czyli  polisensorycznej, multikolorowej i wielozapachowej przestrzeni możliwości! Koszt: 50 zł (dziecko + opiekun).

Siłownia Pamięci to kolejna nasza propozycja dla seniorów, którzy chcą potrenować umysł i wzmocnić koncentrację odbędzie się 10 czerwca o 10:00, spotkanie jest bezpłatne. Obowiązują zapisy.

Natomiast 11 czerwca o 18:00 zapraszamy na spotkanie relacjonujące wymianę młodzieżową „Own your tomorrow” w słonecznym Alicante. Wystąpi: Aleksandra Olszówka. Spotkanie bezpłatne, obowiązują zapisy.

A kolejnego dnia o 18:00, odbędzie się pierwsze spotkanie podróżnicze zatytułowane „Sielankowa Słowacja, czyli dlaczego warto omijać Zakopane?” Naszymi prelegentami będą Dwa Szatany w Górach. Spotkanie bezpłatne.

Ceramika, czyli warsztaty dla każdego, kto potrzebuje twórczego relaksu to zajęcia, które odbędą się 14 czerwca o 17:30. Każdy będzie mógł ulepić z gliny dla siebie wymarzony przedmiot. Koszt: 45 zł.

17 czerwca o 17:30 zapraszamy na FotoCzuły spacer z warsztatem fototerapeutycznym będziemy spacerować i szukać zachwytów za pomocą fotografii. Następnie wydrukujemy zdjęcia i o nich porozmawiamy. Weź ze sobą telefon i przyjdź doświadczyć mocy fotografii. Prowadząca – Kaszyca Fotografia. Spotkanie bezpłatne.

18 czerwca o 16:00 to znów okazja, aby w czerwcu spróbować swoich sił w szyciu – Osiedlowa Maszyna dla Dzieci. Temat spotkania: szycie żaglówek i kotwic. Koszt: 50 zł.

19 czerwca o godzinie 18:00 pasjonaci fotografii spotykają się na FotoCzułym Spotkaniu.

A 20 czerwca o 17:00 to zajęcia dla dorosłych z Osiedlowej Maszyny. Będzie to czas na uszycie etui na butelkę lub bidon. Koszt 70 zł.

21 czerwca o 17:30 spotykamy się na zajęciach z tworzenia kolażu. Motyw przewodni spotkania to LATO. Koszt 20 zł.

Natomiast 25 czerwca o 10:00 zapraszamy młodzież na warsztaty ozdabiania toreb płóciennych pod hasłem „Torba na przygody”. Koszt 25 zł.

 

Program na czerwiec działu osiedle Paderewskiego MDK. Wszystkie informacje są powtórzone w treści wpisu.

Skip to content