Trojka dzieci bawiaca sie na swiezym powietrzu w trakcie zimy.

5 stycznia, 2024

Akcja Zima w dziale Zawodzie

Kochani, informujemy, że na tegoroczną Akcję Zima w naszym Domu Kultury w dziale Zawodzie, zapisy przyjmujemy od 8 stycznia od godz. 12:00.

Przypominamy, że zajęcia odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki w okresie ferii (29 stycznia – 11 lutego) w godz. 10:00 – 14:00.

Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku szkolnym i są bezpłatne (z wyjątkiem wyjść na odpłatne atrakcje: kino oraz wyjazd do Muzeum Historii Kolei w Częstochowie). Pamiętacie o zabraniu ze sobą obuwia zmiennego, drugiego śniadania oraz picia. Prosimy także, ubierać się w ciepłą odzież dostosowaną do pogody.

Warunkiem uczestnictwa (dla wszystkich dzieci, które są zapisane na listę uczestników) jest dostarczenie oświadczenia do biura działu Zawodzie przed rozpoczęciem zajęć. Dokumenty są dostępne na naszej stronie internetowej. Pliki do pobrania:

Regulamin Akcja Zima w mieście 2024

Oświadczenie Akcja Zima w mieście 2024

Klauzura informacyjna Akcja Zima w mieście 2024 

 

Zapiszcie tę datę i zapraszamy do wspólnej zimowej przygody!

 

A oto szczegółowy plan aktywności:

29.01. – Stacja Startowa – Wsiadamy w ekspres polarny

PONIEDZIAŁEK

W tym dniu odbędą się zabawy integracyjne, teatralne, filmowe oraz tworzenie opowieści.

 

31.01. – Stacja Kino!

ŚRODA

W tym dniu wybierzemy się do kina Cinema City. Koszt biletu to około 17 zł. Należy ze sobą zabrać legitymację, bilety autobusowe lub kartę ŚKUP ( Warto taką kartę wyrobić sobie wcześniej, ponieważ dzieci mają możliwość przejazdów autobusowych lub tramwajowych za darmo).

 

02.02. – Stacja Polarników

PIĄTEK

Ponownie zawitają u nas zabawy integracyjne m.in. budowanie igloo. Jeśli nam pogoda dopisze to wykonamy go ze śniegu, w innych przypadkach podejmiemy się wyzwania i zbudujemy je z materiałów plastycznych.

 

05.02. – Wizyta w Laponii

PONIEDZIAŁEK

Na początku tygodnia odbędą się warsztaty z rysowania i wyklejania lapońskich strojów. Ale… by zachować kondycję, czekają na nas także aktywności na świeżym powietrzu.

 

07.02. – Zimowa podróż ekspresem

ŚRODA

Uwaga! Zmiana godzin. Wraz z dziećmi wyruszymy pociągiem do Częstochowy, dlatego zbiórka będzie już o godzinie 8:00 w domu kultury. Stąd wyruszymy na stację, by dojechać do Muzeum Historii Kolei w Częstochowie. Koszt biletów w obie strony to około 30 zł. Powrót jest przewidywany o 15:30. Pamiętajcie, by zabrać ze sobą legitymację, wygodne buty, drugie śniadanie, lunch i dobry humor.

 

09.02. – Stacja końcowa

PIĄTEK

Na koniec półkolonii pożegnamy ferie rzucając się śnieżkami. Następnie przy kubku gorącej czekolady z piankami zobaczymy wspólnie film o ekspresie polarnym.

 

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany harmonogramu.

 

Harmonogram Akcji Zima, tekst umieszczony na plakacie jest powtórzony w tresci wpisu.

Skip to content